Baseball031 Baseball031
  • 03-03-2021
  • Physics
contestada


Speed
=
distance = 400m; time = 20s

Respuesta :

yahik0
yahik0 yahik0
  • 03-03-2021
?.............................
Answer Link

Otras preguntas

Taylor is teaching his little brother about the similarities and differences between weather and climate. How are the concepts of weather and climate different?
Please help me answer these !
What would you add to Maslow's pyramid.Why?
5 ft 5 ft 4.5 ft 5 ft h 5 ft Find the area of the rhombus. [?] ft2​
Suppose that, in a competitive market without government regulations, the equilibrium price of hamburgers is $7 each. Indicate whether each of the statements is
The Battle of Waterloo is important because it: A) liberated South America from Spanish rule. B) convinced the Southern German States to ally with Prussia. C) n
Select the correct answer. Consider this absolute value function. If function f is written as a piecewise function, which piece will it include?
Use the substitution method to solve the following pairs of simultaneous equations. a. x = 8-3y, 2x + 5y = 13, Answer: x= , y=
3(d + 5) - 7 = 2(d -5). Plz have the work written down. I don't know how to do this. It's hard. Plz help
A dropped ball gains speed because its nature is to become closer to Earth, its velocity changes. a gravitational force acts on it Of inertia